شب یاران / گزارش برگزاری مراسم اهداء جوایز به برگزیدگان دنیای تصویر

مراسم معرفی برگزیدگان جشنواره پانزدهم از نگاه داوران مجله دنیای تصویر و پنجمین سالگرد انتشار مجله روز شنبه‌، ۳۰ فروردین‌ماه‌، در تالار بوعلی‌سینای فرهنگسرای ابن‌سینا واقع در شهرک قدس با حضور جمعی از هنرمندان و نویسندگان برگزار شد.

در آغاز این مراسم که با ادای احترام حاضران به سرود جمهوری اسلامی و تلاوت آیاتی از قرآن کریم همراه بود، علی معلم مدیر مسئول و سردبیر مجله‌، سخنان خود را با سلام و خیرمقدم به هنرمندان و نویسندگان حاضر در مراسم با آرزوی موفقیت و کامیابی برای همگان آغاز نمود و ضمن تشکر از حضور ایشان اظهار داشت‌: «همان طور که در جریان هستید سال گذشته در مجله تصمیم گرفته شد از میان آثار سینمای ایران در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر در رشته‌های مختلف‌، برگزیدگانی را انتخاب و طی مراسمی آنها را معرفی کنیم‌. هیات داوران ما عبارت بودند از آقایان‌: بهروز افخمی‌، خسرو دهقان‌، یوسفعلی میرشکاک‌، کامبیز کاهه‌، امید روحانی‌، جواد طوسی و علی معلم‌. از آنجایی که ما قصد نداشته‌ایم به این داوری‌، شکل‌هایی را که تا به حال موجود بوده است بدهیم‌، از جمله اینکه بیانیه‌ای صادر کنیم‌، درسی به سینما بدهیم‌، یا در واقع توضیح واضحاتی بدهیم‌، بنابراین بهتر دیدیم که بی‌مقدمه و بدون هیچگونه توضیحی در مورد اینکه سینمای ما چه هست و چه باید بشود و چه چیزهایی لازم هست و چه چیزهایی لازم نیست‌، کاری را که باید، انجام دهیم‌.» آنگاه علی معلم در ادامه سخنان خود چنین توضیح داد که «می‌خواستیم در تمام رشته‌هایی که جایزه دادن در آنها رسم است برگزیده داشته باشیم‌. اما متاسفانه در چند بخش نتوانستیم بفهمیم که معیارهای داوری ما چه می‌تواند باشد. یکی مسئله تعیین بهترین «صدابرداری و صداگذاری‌» بود. البته دوستانی که در هیات‌های داوری دیگر، و احتمالاً در جشنواره فجر، در مکان‌های دیگری برایشان امکان نمایش مناسب فیلم‌ها موجود است‌، می‌توانند درباره این زمینه نظر بدهند. منتها از آنجایی که ما بخش بزرگی از فیلم‌ها را در سالن نمایشی دیدیم که معمولاً به مطبوعات اختصاص داده می‌شود و معمولاً هم بدترین سالن سینما از جنبه نمایش و پخش صداست‌، تقریباً فیلم‌ها را تماماً با صدای مخدوش و بدون کیفیت مناسبی که مطلوب دوستان عزیز صدابردار و صداگذار باشد، دیدیم‌. بنابراین نمی‌توانستیم تشخیص بدهیم که کدام یک مناسب‌تر است‌. و همچنین در مورد دیگری به اسم «جلوه‌های ویژه‌»، به نظر دوستان در واقع آن چیزی که در ایران به آن «جلوه‌های ویژه‌» گفته می‌شود، یک مقدار نامشخص است‌. معمولاً به تعداد انفجارها جایزه داده می‌شود و یا به شکل‌های نظامی‌ِ این چنینی‌، که تقریباً با آن چیزی که از مفهوم «جلوه‌های ویژه‌» در نزد دست‌اندرکاران سینما هست برابری نمی‌کند.»

در ادامه این مراسم علی معلم به معرفی برگزیدگان پانزدهمین جشنواره فیلم فجر از نگاه داوران مجله دنیای تصویر پرداخت و اظهار داشت هیات داوران مجله دنیای تصویر در بخش بهترین فیلم و کارگردان برگزیده ۳ فیلم و ۳ کارگردان را به طور هم‌ارز به عنوان برگزیدگان جشنواره معرفی کرده‌اند. بدین‌ترتیب در این بخش که با نمایش دقایقی از فیلم‌ها همراه بود، بهروز افخمی جایزه بهترین فیلم و کارگردان برگزیده را برای فیلم بچه‌های آسمان به مجید مجیدی‌، یدا… صمدی جایزه بهترین فیلم و کارگردان برگزیده را برای فیلم سلطان به مسعود کیمیایی و احمدرضا درویش جایزه بهترین فیلم و کارگردان برگزیده را برای فیلم لیلا به داریوش مهرجویی اهداء نمودند. همچنین در بخش بازیگران برگزیده نیز دو بازیگر مرد و دو بازیگر زن به عنوان بازیگران برگزیده جشنواره پانزدهم معرفی شدند. بدین ترتیب در ابتدا پس از نمایش دقایقی از فیلم سلطان، داود رشیدی جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره پانزدهم را به فریبرز عرب‌نیا و فاطمه گودرزی جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره پانزدهم را به هدیه تهرانی بازیگران این فیلم اهداء نمودند. سپس‌، بعد از نمایش دقایقی از فیلم لیلا، جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره پانزدهم توسط داریوش ارجمند به علی مصفا و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره پانزدهم توسط فریماه فرجامی به لیلا حاتمی اهداء گردید.

در ادامه این مراسم علی معلم پس از یادی از هنرمند مرحوم‌، علی حاتمی‌، به وجود یک چهره درخشان و کم‌سن در جشنواره پانزدهم اشاره نمود و با این مقدمه پس از نمایش دقایقی از فیلم

بچه‌های آسمان، از سوی هیات داوران جایزه ویژه «بهترین بازیگر کودک‌» توسط هوشنگ مرادی کرمانی به میرفرخ هاشمیان‌، بازیگر کودک فیلم بچه‌های آسمان اهداء شد.

در بخش موسیقی فیلم نیز هیات داوران مجله دنیای تصویر، دو هنرمند را به عنوان بهترین سازندگان موسیقی متن در جشنواره پانزدهم معرفی نمودند. به این ترتیب بابک بیات به کیوان جهانشاهی (برای موسیقی فیلم‌های سایه به سایه و بچه‌های آسمان ) و ناصر چشم‌آذر به کارن همایونفر (برای موسیقی فیلم سلطان ) جایزه بهترین موسیقی متن را اهدا کردند.

در ادامه این مراسم سردبیر دنیای تصویر متذکر شدند که توجه بیشتر هیات داوران مجله دنیای تصویر به جوانان به هیچ وجه به معنای انکار ارزش‌های اساتید برجسته و پیش‌کسوت نمی‌باشد و اظهار امیدواری کردند که هنرمندان جوان با درخشش در کارهای اولیه‌شان‌، ذخیره‌ای باشند برای سینمای آینده ایران‌. آنگاه پس از پخش دقایقی از پشت صحنه فیلم سایه به سایه ساخته علی ژکان برای حاضران‌، جایزه بهترین فیلمبرداری در جشنواره پانزدهم توسط محمود کلاری به خاطر فیلمبرداری فیلم‌های سایه به سایه و بچه‌های آسمان به پرویز ملک‌زاده اهداء شد. همچنین جایزه بهترین فیلمنامه در جشنواره پانزدهم برای نگارش فیلمنامه فیلم لیلا به داریوش مهرجویی اهداء گردید. در ادامه مراسم اهدای جوایز از ایرج رامین‌فر دعوت شد تا برای طراحی صحنه و لباس در فیلم لیلا، جایزه بهترین طراحی صحنه و لباس را به فریار جواهریان اهداء نماید که به علت عدم حضور خانم جواهریان این جایزه به همکار ایشان‌، خانم بیتا قزل‌ایاق‌، اهداء شد. و سرانجام جایزه بهترین تدوین برای تدوین فیلم لیلا، توسط روح‌ا… امامی به مصطفی خرقه‌پوش اهداء گردید. در پایان معرفی برگزیدگان جشنواره پانزدهم از استاد عزت‌ا… انتظامی دعوت شد تا برای اهدای جایزه ویژه‌ای به روی صحنه بروند و جایزه ویژه یک عمر فعالیت هنری و بازی هنرمندانه در فیلم سرزمین خورشید را به سعید پورصمیمی اهداء کنند و مدعوین با برخاستن به احترام وی و تشویق طولانی خود از مجموعه زحمات وی در عرصه هنر تقدیر نمودند.

سردبیر مجله در پایان این مراسم هدف از برگزاری این مراسم را جمع شدن خانواده سینما و هنرمندان در مجلسی گرم و صمیمی دانستند. وی در ادامه ضمن تشکر از تمامی سینماگرانی که برای سینمای اندیشمند ایران فعالیت می‌کنند متذکر شد که مطمئناً فیلم‌های دیگری در جشنواره پانزدهم وجود داشته‌اند که شایسته قدردانی می‌باشند که متاسفانه تنها به علت محدودیت انتخاب‌ها، امکان این تجلیل فراهم نشده است‌. سرانجام این مراسم با اجرای موسیقی دف خاتمه یافت و از میهمانان برای صرف شام دعوت شد.

در طی برگزاری مراسم اهدای جوایز از سوی هیات داوران مجله دنیای تصویر رسم بر این گذاشته شد تا هر یک از هنرمندانی که برای اهداء و یا دریافت جایزه بر روی صحنه می‌آیند به نوبه خود سخنی با دیگران بگویند. این سخنان چنان گرما و صفایی داشت که آوردنشان در اینجا خالی از لطف نیست‌.

 

«با عرض سلام خدمت جمع حاضر، هنرمندان و اساتید. من خیلی خوشحالم که در جمع شما حضور دارم و این جایزه را در واقع از اهل سینما می‌گیرم‌.»

(مجید مجیدی فیلمساز برگزیده‌)

 

«من دوست داشتم که همین جا بایستم و تمام جوایز را خودم بدهم‌! منتها حالا که فقط جایزه آقای مجیدی نصیب من شد، باید بگویم که واقعاً از فیلم ایشان خیلی خوشم آمد و فکر می‌کنم که این تصادف خوبی بود که من این جایزه را دادم‌. چون واقعاً این جایزه را، حداقل در میان انتخاب‌هایی که خودم در هیات داوران داشته‌ام‌، خیلی به حق می‌دانستم‌.»

(بهروز افخمی‌، هنگام اهدای جایزه به مجید مجیدی‌)

 

«به قول آقای کیمیایی قد ما کوتاه‌تر از این حرف‌ها است که به ایشان جایزه بدهیم‌!»

(یدا… صمدی‌، هنگام اهدای جایزه به مسعود کیمیایی‌)

 

«درود به همه‌. خیلی خوشحالم‌. از چند نسل در این هیات داوران بوده‌اند و به هر جهت تایید از طرف این دوستان‌، حکمتی است‌. از همه‌شان متشکرم‌.»

(مسعود کیمیایی‌، فیلمساز برگزیده‌)

 

«تشکر می‌کنم از برگزارکنندگان این مراسم که جایش واقعاً خالی بود. هرساله مجله‌های دیگر چنین برنامه‌هایی اجرا می‌کردند. ولی امسال‌، نمی‌دانم به چه دلیلی‌، اولین باری است که این برنامه دارد اجرا می‌شود. به هر حال برای برگزارکنندگان این برنامه آرزوی موفقیت دارم و همچنین می‌خواهم از هیات داوران که به هر حال بنده را قابل دانسته و این جایزه را به من داده‌اند تشکر کنم‌.»

(داریوش مهرجویی‌، فیلمساز برگزیده‌)

 

«خوشحالم که در این محفل گرم و صمیمانه حضور دارم‌. خسته نباشید می‌گویم به همه حضار و خود آقای معلم که بانی این مجلس صمیمی هستند. و از ایشان تشکر می‌کنم که این اجازه را به بنده دادند تا این افتخار را داشته باشم که جایزه را به استاد ارجمند، جناب آقای مهرجویی تقدیم کنم‌. خدا را شکر می‌کنم که در خدمت اهالی سینما هستم‌.»

(احمدرضا درویش‌، هنگام اهداء جایزه به داریوش مهرجویی‌)

 

«اجازه می‌خواهم در ابتدا سلام کنم به اساتید محترم‌، بزرگترها، دوستان و همکاران گرامی‌. گرفتن جایزه از دست پیش‌کسوت‌ها شیرینی‌ای دارد که فقط جوان‌ها می‌فهمند; کوچکترها. من سعی می‌کنم یک چیزی که دلم می‌خواهد گفته باشم را برایتان بگویم‌. آقای معلم به گواهی کارهایی که تا به حال کرده‌اند، چه در عرصه قلم و چه در تمام برنامه‌هایی که تولید کرده‌اند، نشان داده‌اند که با فرهنگ‌، با هنر و با سینما شوخی ندارند. گرفتن جایزه از دست مجله ایشان و هیات داوری محترم‌شان خیلی ارزشمند است‌. من فکر می‌کنم اگر برای هنر رسالتی قایل باشیم‌، یکی از رسالت‌ها اشاعه مهربانی است‌. چقدر خوب است وقتی آدم جایزه می‌گیرد. همه‌مان می‌دانیم که جایزه واقعاً خیلی مهم نیست‌. بلکه بهانه‌ای است برای اینکه گرد هم بیاییم و خوشحال باشیم برای اینکه فریادمان به گوش بقیه رسیده است‌. اگر هنرمند فکر می‌کند در تاریکی فریاد می‌زند تا بقیه بشنوند، کاش این فریاد را تک‌تک نزنیم‌، بلکه همه با هم بگوییم‌. با هم مهربان‌تر باشیم و با فرهنگ شوخی نکنیم‌. مخلص همه‌تان‌.»

(فریبرز عرب‌نیا، بازیگر برگزیده‌)

 

«آقای عرب‌نیا اشاره کردند که گرفتن جایزه از دست یک پیش‌کسوت لذت‌بخش است‌. خواستم بگویم که دادن جایزه به جوانی که کارش را واقعاً دوست دارد، حرفه‌ای است و آینده بسیار درخشانی دارد، هم لذت دارد.»

(داود رشیدی‌، هنگام اهدای جایزه به فریبرز عرب‌نیا)

 

«خیلی ممنون از همه‌.»

(هدیه تهرانی‌، بازیگر برگزیده‌)

 

«من فکر می‌کنم اول باید آرزو کنم که سال نو، سال تندرستی برای همه هنرمندان عزیز باشد و اگر شکل تبلیغی نداشته باشد، باید بگویم یکی از مجلاتی که همیشه از خریدن و خواندنش خوشحال می‌شوم و لااقل برای من این شکل را داشته است که تا حد خیلی زیادی به معلوماتم اضافه کرده است‌، این مجله است‌.»

(فاطمه گودرزی‌، هنگام اهداء جایزه به هدیه تهرانی‌)

 

«من واقعاً خیلی خجالت می‌کشم وقتی که آقای انتظامی نشسته‌اند آنجا، شما من را صدا زدید. من یک خاطره کوتاهی می‌گویم که به هر حال شاید طولانی‌تر از بقیه بشود. روزهایی که ما در مشهد گروه تئاتر داشتیم‌، آقای انتظامی و آقای نصیریان هم گهگاه برای اجرای نمایش به شهر ما می‌آمدند. و ما در حدود ۲۰ کیلومتر به استقبال آقایان می‌رفتیم و آنها را وارد شهر مشهد می‌کردیم‌. روزهایی که من یک دانشجوی جوان بودم و آقای انتظامی را بالای صحنه می‌دیدم به خودم می‌گفتم «آیا می‌شود یک روزی من با آقای انتظامی در یک فیلم بازی کنم؟». این آرزوی بسیار بزرگ و دور از دسترسی بود. و زمانی که به یمن وجود آقای بزرگ‌نیا در فیلم کشتی آنجلیکا، می‌خواستم با آقای انتظامی بازی کنم‌، این خاطره عجیب در ذهنم می‌چرخید. دست آقای انتظامی را بوسیدم و مقابل‌شان بازی کردم‌. شاید این شعف‌انگیزترین لحظه‌ای بود که در زندگی داشته‌ام‌. در اینجا صحبت پیش‌کسوت شد، من فکر می‌کنم که همه ما باید دست این اساتید را ببوسیم‌. گنجینه‌ای که من فکر می‌کنم در سینمای ما خیلی دیر تکرار خواهد شد.»

(داریوش ارجمند، هنگام اهداء جایزه به علی مصفّا)

 

«همه می‌دانند که من بلد نیستم حرف بزنم و الکن هستم‌. چیزی برای گفتن ندارم جز اینکه از هیات داوری تشکر کنم‌. و این افتخار من را بس که جایزه‌ام را از دست آقای ارجمند گرفتم‌. تشکر می‌کنم‌.»

(علی مصفّا، بازیگر برگزیده‌)

 

«با سلام خدمت همگی‌. سال نو را تبریک می‌گویم و خیلی خوشحال هستم که در کنار اساتید این مملکت ایستاده‌ام و باید جایزه‌ای را به یکی از اهالی سینما بدهم‌. در عین حال سالگرد برپایی مجله دنیای تصویر را به شما و سایر دست‌اندرکاران تبریک می‌گویم و امیدوارم سال‌های سال برپا باشد. و ما هم کارهای بهتری را ببینیم و روزی اینقدر بهترین‌ها فراوان و انتخاب مشکل باشد که ندانیم کدام را انتخاب کنیم‌.»

(فریماه فرجامی‌، هنگام اهداء جایزه به لیلا حاتمی‌)

 

«من تازه رسیده‌ام و واقعاً بلد نیستم که چی بگویم‌. ولی فکر می‌کنم مثل بچه همه‌تان هستم و باید مراقبم باشید.»

(لیلا حاتمی‌، بازیگر برگزیده‌)

 

«سلام‌!»

(میرفرخ هاشمیان‌، بازیگر برگزیده کودک‌)

 

«سلام به بزرگترها. خوشحالم که من در جبهه کودکان قرار گرفته‌ام‌، هر چند که پیرم‌; یک کودک پیر. و خوشحالم که هر جا جای پای بچه‌ها هست‌، من هم هستم‌. و خوشحالم که می‌توانم دست همه بزرگترهای این جمع را ببوسم‌. متشکرم‌.»

 

(هوشنگ مرادی کرمانی‌، هنگامی اهداء جایزه به میرفرخ هاشمیان‌)

 

«از اینکه جوان‌ها تشویق بشوند برای ساختن موسیقی‌های بهتر و ساختن موسیقی‌های بهتر برای فیلم‌های بهتر، خیلی خوشحال هستم‌. می‌دانم که آقای جهانشاهی تحصیلات سینمایی دارند و موسیقی فیلم می‌نویسند. خیلی خوشحالم که به هر صورت یک سینماگر کار موسیقی سینمایی می‌کند. تشکر می‌کنم‌.»

(بابک بیات‌، هنگام اهداء جایزه به کیوان جهانشاهی‌)

 

«اجازه می‌خواهم که از آقای بیات و تمام حضار عزیز و از شما به خاطر برگزاری مراسم تشکر کنم و باعث افتخار من است که به عنوان آهنگساز نسل جدید ادای احترام کنم به تمام اهالی سینما و تمام پیش‌کسوت‌های موسیقی متن‌.»

(کیوان جهانشاهی‌، آهنگساز برگزیده‌)

 

«موقعی که من را صدا زدید از هولم آدامسم را قورت دادم‌! عرض شود در صحبت در برابر اساتید… فکر می‌کنم همین نگاه کردن بهشان جمله خیلی بزرگی است‌!»

(ناصر چشم‌آذر، هنگام اهداء جایزه به کارن همایونفر)

«با سلام‌. من فکر می‌کنم این جایزه را به دلیل کمی جوان‌تر بودنم به من داده‌اند. به هر حال از لطف شما خیلی ممنون هستم‌. و خیلی خوشحالم که این جایزه را موقعی به من دادید که با فیلم آقای کیمیایی کار کرده‌ام‌.»

(کارن همایونفر، آهنگساز برگزیده‌)

 

«عرض کنم که‌، بگذارید راستش را بگویم‌. من فکر کردم که قرار است من جایزه را بگیرم‌! ولی گذشته از شوخی‌، اول اینکه من خودم را کوچکتر از آن می‌دانم که به آقای ملک‌زاده جایزه بدهم‌. حالا دوستان لطف کرده‌اند که من فقط جایزه را خدمت ایشان تقدیم کنم‌. فقط می‌خواستم در اینجا یک جمله بگویم‌، ما امسال در جشنواره یک فیلمبرداری دیدیم در فیلم سرزمین خورشید، که کار آقای آلادپوش بود. که بدون تردید در سینمای ما یک حادثه است‌. و بخصوص که این سینما و امکانات و ابزار و بقیه مسایل آن را می‌شناسیم‌. من اینجا پیشاپیش یک تبریک خدمت ایشان می‌گویم (البته قبلاً هم گفته‌ام‌!). ولی به هر حال جناب ملک‌زاده از پیش‌کسوتان این فن هستند و ما از ایشان بسیاربسیار آموخته‌ایم‌. و برای من این افتخار بزرگی است که این کار را من انجام می‌دهم‌. ولی بنده حتماً کوچکتر از ایشان هستم‌. خیلی متشکرم‌.»

(محمود کلاری‌، هنگام اهداء جایزه به پرویز ملک‌زاده‌)

 

«برای من واقعاً این افتخاری است که این جایزه را از دست آقای کلاری می‌گیرم‌. واقعاً افتخار می‌کنم‌. این چیزی است که اصلاً برای من باورکردنی نبود که بیایم بالای صحنه و از دست آقای کلاری‌، استاد مسلم سینما، جایزه بگیرم‌. از همه آقایان تشکر می‌کنم‌، همچنین از برگزارکنندگان این مجلس‌.»

(پرویز ملک‌زاده‌، فیلمبردار برگزیده‌)

 

«خیلی ممنون‌. دو مرتبه من را خجالت دادید. من فکر کردم آمده‌ام اینجا که جایزه را به برنده دیگری اهداء بکنم‌! به هر حال‌، من متاسفانه تمام فیلم‌های جشنواره را ندیدم‌، ولی آن چندتایی که دیدم‌، می‌خواستم بگویم که جای آقای الوند و آقای کیمیایی و کسان دیگری در اینجا خالی است‌. به هر حال متشکرم‌.»

(داریوش مهرجویی‌، هنگام دریافت جایزه برای فیلمنامه برگزیده‌)

 

«من در این کار دستیار طراح صحنه بودم و می‌خواستم تشکر کنم از تمام کسانی که به جوان‌ها اعتماد می‌کنند.»

(بیتا قزل‌ایاق‌)

 

«من فقط از تریبون استفاده می‌کنم و سال نو را به همه دوستان عزیز تبریک می‌گویم‌. سینما همیشه به یاری مطبوعات نیازمند بوده است و مجله دنیای تصویر هم یار همیشگی سینمای ایران است‌. تشکر می‌کنم‌.»

(روح‌ا… امامی‌، هنگام اهداء جایزه به مصطفی خرقه‌پوش‌)

 

«من خیلی خوشحالم از لطفی که به من داشته‌اند و خوشحالم که در این جمع صمیمی حضور دارم‌.»

(مصطفی خرقه‌پوش‌، تدوینگر برگزیده‌)

 

«قبل از اینکه آن هنرمند عزیز را معرفی کنم‌، من یک خاطره کوچولو تعریف کنم‌. حدود ۸ تا ۱۰ سال پیش در اصفهان جشنواره کودک بود. یک آقای خیلی خوش‌تیپ‌، خیلی قشنگ‌، آنجا برای تلویزیون برنامه ضبط می‌کرد. به من پیله کرد که «من کی بیایم با شما صحبت کنم؟». من گفتم «وا… من اهل صحبت نیستم‌». خلاصه اوقاتش تلخ شد و دو مرتبه فردای آن روز همین را گفت‌، گفتم من نمی‌توانم بیایم صحبت کنم‌. گفت «چرا؟»، گفتم ببین‌، تو خوشگلی‌، فقط تو را می‌گیرند، من را نشان نمی‌دهند!». آن آقا، این آقای معلم بود!»

(عزت‌ا… انتظامی‌، هنگام اهداء جایزه به سعید پورصمیمی‌)

 

«حقیقتش حرف زدن مشکلم است‌. در این شرایط هم که دیگر اصلاً دست خودم نیست‌. این یک طرف‌، لطف حاضرین که من را شرمنده کردند یک طرف‌، حضور استاد، آقای انتظامی هم یک طرف‌، گهگاهی که آقای انتظامی من را می‌بیند و یک خسته نباشید بهم می‌گوید، این مهم‌ترین جایزه زندگی من است‌. حالا دیگر در این وضعیت و با این احساسات من الکن شده‌ام‌. فقط اگر اجازه بدهید، می‌خواهم تشکر بکنم از نشریه وزین دنیای تصویر. نه به خاطر جایزه‌تان‌. بلکه امیدوارم که حرکاتی این چنین و ترتیب جشن‌های این چنین‌، قدم‌هایی باشد برای اعتلای سینمای‌مان که از همه چیز مهم‌تر است و چشم‌انتظارش هستیم‌.»

(سعید پورصمیمی‌، هنگام دریافت جایزه ویژه به خاطر یک عمر فعالیت هنری‌)

 

در این مراسم از سوی واحد پوشاک هاکوپیان‌، شرکت داده‌پردازی آسیا، شرکت بیمه آسیا، نمایندگی خودکار و خودنویس الیزه در ایران‌، شرکت ایران رایانه‌، نمایندگی آگفا، دناکاست‌، مشاورین سیستم آراء و سان‌سان‌شهد ارومیه نیز جوایزی به برگزیدگان جشنواره پانزدهم مجله دنیای تصویر اهداء گردید.

پاسخ دهید