نامزدهای هفدهمین جشن سینمایی/ تلویزیزنی دنیای تصویر (بخش تلویزیون)

بهترین چهرهی تلویزیونی:

۱- رامبد جوان (خندوانه)

۲- محمد صالح علا (چشم شب روشن)

۳- احسان علیخانی (ماهعسل)

۴- عادل فردوسی پور (نود)

۵- مهران مدیری دورهمی)

 

بهترین بازیگر مرد کمدی:

۱- بهرام افشاری (علی‌البدل)

۲- امیرحسین رستمی (لیسانسهها)

۳- هوتن شکیبا (لیسانسهها)

۴- امیر کاظمی (لیسانسهها)

۵- مهران غفوریان (همسایهها)

 

بهترین بازیگر زن کمدی:

۱- سیما تیرانداز (پادری)

۲- متین ستوده (لیسانسهها)

۳- نگار عابدی (پادری)

۴- فرخنده فرمانی زاده (لیسانسهها)

۵- نعیمه نظام دوست (همسایهها)

 

بهترین بازیگر مرد درام:

۱- امیرحسین آرمان (پریا)

۲- پوریا پورسرخ (برادر)

۳- هومن سیدی (عاشقانه)

۴- بهرنگ علوی (هشت ونیم دقیقه)

۵- محمدرضا گلزار (عاشقانه)

۶- حسین یاری (برادر)

 

بهترین بازیگر زن درام:

۱- مهناز افشار (عاشقانه)

۲- ساره بیات (عاشقانه)

۳- الهه حصاری (هشت ونیم دقیقه)

۴- سارا رسول زاده (عاشقانه)

۵- بهاره کیان افشار (عاشقانه)

۶- لادن مستوفی (پریا)

 

بهترین فیلمنامه:

۱- علی دادرس، آزیتا ایرایی، بابک کایدان (هشت و نیم دقیقه)

۲- سروش صحت و ایمان صفایی (لیسانسه ها)

۳- سعید فرهادی (پریا)

۴- آرش قادری (برادر)

۵- علیرضا کاظمی پور و سعید جلالی (عاشقانه)

 

بهترین کارگردان:

۱- جواد افشار (برادر)

۲- حسین سهیلی زاده (پریا)

۳- شهرام شاه حسینی (هشت ونیم دقیقه)

۴- سروش صحت (لیسانسه ها)

۵- منوچهر هادی (عاشقانه)

 

بهترین مجموعه:

۱- برادر (به تهیه کنندگی نعمت چگینی)

۲- پریا (به تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه)

۳- عاشقانه (به تهیه کنندگی هومن کبیری و مهدی گلستانه)

۴- لیسانسهها (به تهیه کنندگی رضا جودی)

۵- هشتونیم دقیقه (به تهیه کنندگی بهروز مفید)

 

بهترین فیلم مستند:

۱-آقای نخست‌وزیر (محمدرضا امامقلی)

۲-آوانتاژ (محمد کارت)

۳-آی آدم‌ها (رخشان بنی‌اعتماد)

۴-دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری (بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم)

۵-فیه ما فیه (صادق داوری فر)

 

 

 

 


نامزدهای هفدهمین جشن سینمایی/ تلویزیزنی دنیای تصویر (بخش سینما)

بهترین دستاورد هنری:

۱- عبدالله اسکندری (طراحی چهره پردازی سه‌بعدی لانتوری)

۲- عباس ُبلوندی (طراح صحنه و لباس یتیم خانه ایران)

۳- بهزاد جعفری (طراحی صحنه و لباس ماجرای نیمروز)

۴- پدرام زرگر (چهره پردازی  فیلم مَمیرو)

۵- امیرحسین قدسی و نگار نعمتی (طراح صحنه و لباس  اژدها وارد می شود)

۶- آیدین ظریف (طراح صحنه و لباس سیانور)

۷- مهرشاد ملکوتی (طراحی صدا  ایستاده در غبار)

۸-  محمدرضا نجفی امامی ( طراحی جلوه های بصری رسوایی ۲)

۹-  محمدرضا نجفی امامی ( طراحی جلوه های بصری مبارک)

۱۰- اصغر نژادایمانی (طراح صحنه و لباس نفس)

 

بهترین تدوین:

۱-سجاد پهلوان‌زاده (ماجرای نیمروز)

۲-نیما جعفری جوزانی (بارکد)

۳-مصطفی خرقه‌پوش (خوب، بد، جلف)

۴-هایده صفی یاری (فروشنده)

۵-هایده صفی یاری (لانتوری)

 

بهترین فیلمبرداری:

۱- علیرضا برازنده (سیانور)

۲- هادی بهروز (ایستاده در غبار)

۳-  هادی بهروز (ماجرای نیمروز)

۴- هومن بهمنش (اژدها وارد میشود)

۵- حسین جعفریان (فروشنده)

۶- ساعد نیک ذات (نفس)

 

بهترین موسیقی متن:

۱- امیر توسلی (گشت۲)

۲- حبیب خزاعی فر (ماجرای نیمروز)

۳- کریستف رضاعی (اژدها وارد می شود)

۴- دلشاد شیخ (سلام بمبئی)

۵- حمیدرضا صدری (دراکولا)

۶- کیهان کلهر (لانتوری)

 

بهترین فیلمنامه:

۱- نرگس آبیار (نفس)

۲- ابراهیم امینی و محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)

۳- بهنام بهزادی (وارونگی)

۴- رضا عطاران (دراکولا)

۵- اصغر فرهادی (فروشنده)

۶- پیمان قاسم خانی (خوب، بد، جلف)

 

بهترین بازیگران مرد:

۱- امیر جدیدی (من)

۲- پژمان جمشیدی (خوب، بد، جلف)

۳- هادی حجازی فر (ایستاده در غبار)

۴- شهاب حسینی (فروشنده)

۵- بهرام رادان (بارکد)

۶- یدالله شادمانی (َممیرو)

۷- جواد عزتی (ماجرای نیمروز)

۸- حمید فرخ نژاد (گشت۲)

۹- محسن کیایی (بارکد)

۱۰- محمدرضا گلزار (سلام بمبئی)

۱۱- نوید محمدزاده (لانتوری)

۱۲- احمد مهرانفر (ماجرای نیمروز)

۱۳- مهدی هاشمی (سیانور)

 

بهترین بازیگران زن:

۱- پردیس احمدیه (لاک قرمز)

۲- بهنوش بختیاری (من)

۳- سارا بهرامی (خانه ای در خیابان چهل و یکم)

۴- پانته آ پناهی‌ها (نفس)

۵- لیلا حاتمی (من)

۶- سحر دولتشاهی (وارونگی)

۷- الناز شاکردوست (مبارک)

۸- ژاله صامتی (دراکولا)

۹- ترانه علیدوستی (فروشنده)

۱۰- هنگامه قاضیانی (دلبری)

۱۱- فاطمه معتمدآریا (آباجان)

۱۲- دیا میرزا (سلام بمبئی)

۱۳- ساره نورموسوی (نفس)

 

بهترین ترانه تیتراژ فیلم یا سریال:

۱- سالار عقیلی (سریال معمای شاه/ قطعه «خون غزل»)

۲- محمد علیزاده (سریال برادر/ قطعه «برادر»)

۳- فرزاد فرزین و فریدون اسرایی (سریال عاشقانه/  قطعه «کمک کن»)

۴- کاکو بند (سریال آسپیرین/  قطعه«سقوط»)

۵- محمد معتمدی (سیانور/  قطعه «سوگند»)

۶- سونو نیگام (سلام بمبئی/ قطعه «آفت جان»)

 

بهترین کارگردان:

۱- نرگس آبیار (نفس)

۲- رضا درمیشیان (لانتوری)

۳- بهروز شعیبی (سیانور)

۴- اصغر فرهادی (فروشنده)

۵- مصطفی کیایی (بارکد)

۶- محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)

 

بهترین فیلم:

۱- آباجان ( به تهیه‌کنندگی هاتف علیمردانی)

۲- اژدها وارد می شود (به تهیه کنندگی مانی حقیقی)

۳- ایستاده در غبار (به تهیه کنندگی حبیب والی نژاد)

۴- سلام بمبئی (به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی و پهلاج نیهالانی)

۵- فروشنده (به تهیه کنندگی الکساندر ماله گی و اصغر فرهادی)

۶- گشت۲ (به تهیه کنندگی حمید فرخ نژاد و سعید سهیلی)

۷- لانتوری (به تهیه کنندگی رضا درمیشیان)

۸- ماجرای نیمروز (به تهیه کنندگی سیدمحمود رضوی)

۹- َممیرو (به تهیه کنندگی مجید برزگر و سیدرضا محقق)

۱۰- نفس (به تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی)

پاسخ دهید